دسته بندی
دسته بندی

داستان من

سلام خدمت همه شما دوستان عزیزم

رضا رزم جو هستم کارشناسی ارشد رشته مهندسی برق

داستان من اینجوری شروع شد که بعد از اتمام خدمت سربازی شروع کردم این طرف و اون طرف دنبال کار گشتن تا اینکه بالاخره هر چند ماه یکبار یه اطلاعیه ای میزدن که فلان جا استخدام میکنه و… ومنم به طبع در اون آزمون ثبت نام میکردم و شروع میکردم به مطالعه تا بتونم قبول بشم و برم سر کار

سرتون رو درد نیارم من تقریبا دو سال پیگر این مسله بودم و در یازده آزمون استخدامی دولتی و خصوصی ثبت نام کردم و تونستم در هشت تا آزمون قبول بشم و دعوت به مصاحبه

دیگه خیالم راحت بود که صد در صد قبولم و خیلی خوشحال بودم و این موضوع رو به همه دوستان و اطرافیان هم اعلام کردم تا اینکه زمان مصاحبه هر کدوم به نوبت اعلام میشد و من شرکت میکردم

هر ماه و هر هفته یک شهر و یک سازمان مصاحبه میدادم تا اینکه بالاخره تموم شد و منتظر بودم تا جواب مصاحبه ها بیادش و بالاخره یه جا برم سر کار اما نتایج مصاحبه به ترتیب می اومد و من با جمله متاسفانه شما پذیرفته نشدید به امید موفقیت در سایر مراحل زندگی روبه رو میشدم تا اینکه تمام نتایج اومد و من در هیچ کدام پذیرفته نشدم با کمال ناباوری

کلی وقت هزینه انرژی ازم گرفته شده بود و کل دوستان و اقوام هم اطلاع داشتند

از زمین و زمان شکایت می کردم و کلا نا امید شده بودم میگفتم پارتی بازیه و…

بعد از یه مدت که به خودم اومدم و فکر کردم گفتم اگه پارتی بازی باشه در آزمون ها هم نباید پذیرفته می شدم

حتما مشکل از یه جای دیگس حتما من اشتباه کردم یه جایی و…

نشستم یکم فکر کردم و یه بار دیگه به خودم فرصت دادم

شروع کردم هر چی کتاب فیلم آموزشی در رابطه با مصاحبه بود گوش دادم با سی چهل نفر از کسایی که مصاحبه داده بودن و قبول شده بودن ساعت ها بصورت تلفنی مشورت کردم و از تجربیاتشون استفاده کردم و مثل یک پایان نامه و پروژه رو این موضوع کار کردم.

و بعد از تسلط رو این موضوع دوباره در یک آزمون شرکت کردم و قبول شدم و باز نوبت به مرحله حساس مصاحبه رسید و باز استرس گرفتم و… اما این بار با کمال تعجب پذیرفته شدم . در اولین آزمون پذیرفته شدم باور نکردنی بود.

اونجا بود که به اهمیت مصاحبه پی بردم واقعا از نظر من 80 درصد مصاحبه و 20 درصد آزمون اهمیت داره.

چون مثلا سازمانهای بزرگ همه رو نمیتونن دعوت به مصاحبه کنن یه فیلتر به عنوان آزمون میزارن و الا اگه تعداد کم بود همون رو هم نمیزاشتن و همه رو به مصاحبه دعوت میکردن.

واقعا دیگه نمیدونم چجوری  اهمیت مصاحبه رو در استخدام شدن شما بهتون بگم خیلی مهمه خیلی

حتما حتما براش وقت بزارین و اتفاقی که برا من افتاد دیگه برا شما تکرار نشه

کلی وقت منتظر بودم تا یه اطلاعیه استخدامی بیاد بعد ثبت نام میکردم و چند ماه مطالعه و تست زدن و… بعد اگه زمان آزمون به تعویق نمی افتاد آزمون میدادم و باز چند ماه به شوق قبولی منتظر بودم و خودم و خانواده ام استرس داشتیم بالاخره نتایج می اومد  و من قبول میشدم و باز چند وقت بعد میرفتم مصاحبه و چند ماه هم منتظر نتیجه مصاحبه میموندم و در آخر هیچ . واقعا خیلی سخت بود.

اگه بخوام یه مثال بزنم براتون مثل دوسال سربازی وقت من تلف شد چون کسی نبود که این نکات مصاحبه ای رو به من بگه . علاوه بر تلف شدن وقت کلی انرژی و هزینه و استرس هم تجربه کردم.

بعد از اون تصمیم گرفتم هر آنچه رو یاد گرفتم و تحقیق کردم و تجربه کردم و عصاره و چکیده همه تجربیاتم رو براتون در این سایت به اشتراک بزارم تا دیگه نیازی نباشه شما این راه رو برین چون واقعا راه جالبی نیست .

موفق و پیروز و سربلند باشید و همیشه بدرخشید

دوستدار شما رضا رزم جو